Termék leírás
12 hosszú esztendő telt el azóta, hogy a Diablo második része megjelent és játékosok milliót varázsolta el olyannyira, hogy estéről estére visszatértek Sanctuary világába, hogy démonok ezreit vadásszák le. A Blizzard Entertainment 2012ben rukkolt elő a folytatással, mely 24 óra alatt 3.5 millió embert győzött meg annak ellenére, hogy a Blizzard a játékosok megkérdezése nélkül kötelezővé tette az állandó online kapcsolatot. Nem segítette az indulást a híreshírhedt 37es hibaüzenet sem, ezt látták az indulás előtti első néhány órában azok a játékosok, akik leggyorsabban szerették volna elérni a maximális 60as szintet (csak a Reaper of Souls kiegészítővel rendelkező játékosok juthatnak el hetvenes szintre). Azóta ezek a hibák már mutatóban sem jelentkeznek, általánosságban elmondható, hogy rendkívül stabilak a szerverek, csak a legritkább esetben szakadunk le a játékról és az esetek nagy részében akkor is a saját internetszolgáltatónk a hibás. A házon belül fejlesztett grafikus motornak köszönhetően a Diablo III teljesen jól játszható a régebbi konfigurációkon is, egyáltalán nem kell hozzá komoly konfiguráció.
A játék elején egy titokzatos meteor csapódik régi barátunk, Deckard Cain monostorába. Az öreg tudós eltűnt, minket kértek fel a mentőakció vezetésére. Hamar kiderül, hogy a katedrális romjai alatti kazamaták hemzsegnek a szörnyetegektől, élőhalottaktól és démonoktól és csak egy jól felszerelt, eltökélt kalandozónak van arra esélye, hogy épp bőrrel kikeveredjen a mélyből. Első nekifutásra olyan 2025 óra alatt lehet végigvinni a játékot, ez persze csak akkor igaz, ha teljesen kezdő karaktert indítunk mindenféle támogatás nélkül. Négyfős coopban hihetetlen élményt nyújt a Diablo III, a zseniális csapatkereső algoritmusnak köszönhetően soha nem kell egyedül kalandoznunk, bár annak is megvan a maga varázsa.
A Diablo sorozat a műfaj egyik legismertebb akciókaland játéka, nehezen találni olyan játékost, aki nem ismerné ezt a nevet. Az alapjátékban öt kaszt közül választhatunk (barbár, szerzetes, démonvadász, vudu sámán, varázsló), ezeket felülnézetből irányíthatjuk egér és billentyűzet segítségével. A konzolos változattal ellentétben nem lehet kontrollerrel irányítani a játékot, ezt a Blizzard a mai napig nem hajlandó megadni a PCseknek, pedig igény az lenne rá. A történet négy fejezetre van osztva, ezeket kell szép sorban teljesítenünk ahhoz, hogy elérkezzünk utunk végállomásához, a gonosz Diablohoz. Őt legyőzve azonban nincs még vége a játéknak, sőt úgy is mondhatnánk, hogy itt kezdődik csak igazán a darálás, hiszen újra és újra végig kell játszani a Diablo III egyes részeit annak érdekében, hogy legendás fegyverekkel és páncélokkal erősítsük meg a karakterünket. Az igazán profi játékosok akár több ezer órát is képesek beletenni a játékba, ráadásul a Blizzard is igyekszik fenntartani az érdeklődést a játékkal kapcsolatban. Rendszeres időközönként ingyenes tartalmi kiegészítőkkel kedveskedik a játékosoknak, ezek egy része működik az alapjátékkal, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a Blizzard inkább azokat részesíti előnyben, akik megvették a Reaper of Souls kiegészítőt.
Kategóriáján belül nincs kihívója a játéknak, csak ezzel érdemes ebben a stílusban komolyabban foglalkozni. A PCs változatot sokkal aktívabban fejlesztik, mint a konzolportokat, ebből is látszik, hogy a Blizzard még mindig hisz abban, hogy a PCs játékosok hajlandók fizetni az igazán minőségi tartalomért és szolgáltatásért.